Stwórz własny bukiet nie wydając na to ani grosza. Będzie Cię to kosztować trochę czasu, ale zabawa i efekt wszystko Ci wynagrodzą. Wiemy to, bo stworzyłyśmy takich bukietów kilkadziesiąt. Wszystkie można było podziwiać w restauracji „Dziedziniec” pod koniec lata 2022.

Chcesz mieć u siebie w domu bukiety niekoniecznie z kwiaciarni ani tylko z rabaty? Wiedz, że chwasty, polne kwiaty, a nawet warzywa nadadzą się do tworzenia bukietów. Potrzebujesz trochę traw, zielonych liści, do tego dodasz kolorowe kwiaty albo właśnie warzywa czy owoce. Wstążki, koronki… i gotowe 🙂 Znajomość tajemnic florystyki może się przydać, ale wystarczy też otwarta głowa i chęć do improwizacji.

Zobacz, jak to wyglądało u nas:

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w restauracji “Dziedziniec” we Włocławku, gdzie nasz kwiatowa wystawa miała miejsce. Bukiety wstawiłyśmy do ceramiki powstałej w Fabryce Fajansu Włocławek 😉 W końcu kwiatów nigdy dość. Było lokalnie, kolorowo, pachnąco. Kto był, ten wie.

Kwiaty wytrzymały w wazonach ponad tydzień dzięki właściwej pielęgnacji.

Po pierwsze, zaraz po ścięciu wkładałyśmy je do wiadra z wodą, a potem codziennie dolewałyśmy wody do wazonów – i to nawet dwa razy dziennie.

Świeża woda – deszczówka, albo odstana, letnia woda z kranu wystarczą. W pomieszczeniu ta woda powinna być chłodniejsza.

Jakie rośliny wykorzystałyśmy?

Więcej szczegółów dotyczących tworzenia takich bukietów znajdziesz tutaj: https://zielonepogotowie.blog/2022/09/04/bukiet-wlasnej-roboty/

Jak się rozejrzysz, to zobaczysz, że z wszystko się na bukiet nadaje 🙂 Po przeczytaniu tego tekstu ciężko będzie Ci przestać się rozglądać.

Pomysł na wystawę zrodził się w głowie Agnieszki. W jeden dzień zrobiła plakat, w drugi go wydrukowała, a po chwili wisiał już w restauracji. Na zrobienie bukietów miałyśmy jeden dzień. Do tego rano padało! Było to jednak jedno z przyjemniejszych zadań, jakie sobie postawiłyśmy, i było warto!

plakat-dziedziniec